EIROPAS JŪDZE 2021.

    Eiropas jūdze ir jauna iniciatīva, kas notiek no 1-6.jūnjam vairākās Eiropas un pasaules valstīs. ISCA piedāvā katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā. Piem. skolas vecuma bērni, skrienot, 1 jūdzi var paveikt 15 minūtēs.

5 iemesli, kāpēc nelielu distanču veikšana, staigājot, nūjojot vai skrienot, ir lielisks veids kā atkal uzsākt fiziskās aktivitātes pēc pārtraukuma:

  •     nepieciešams minimāls sagatavošanas process: piem. pat strādājot no mājām vai birojā, var uztaisīt nelielus pārtraukumus, lai nedaudz izstaigātos;
  •     neliela pastaiga vai skrējiens palīdzēs nostiprināt muguru;
  •     tas ir atslodzes brīdis, mēģini atpūsties no viedierīču ekrāniem;
  •     regulāras īsas pastaigas veicina asinsriti un palielina skābekļa daudzumu asinīs;
  •     piem. nūjojot tiek nodarbināti ap 90% cilvēka ķermeņa muskuļu.

  Arī mūsu Daugavpils 23.pirmsskolas izglītības iestādē 2. jūnijā ‘’Eiropas jūdzē’’ startēja ‘’Rūķīšu’’ un ‘’Zvaniņu’’ grupas. Pasākuma laikā bērni veica iesildīšanās vingrinājumus ar skolotāju V.Grigorjevu un J. Livču. Pēc iesildīšanās bērni startēja apkārt mūsu bērnudārzam 1 jūdzi = 1,609 km ar dažādiem šķēršļiem. Nobeigumā bērni taisīja atslābināšanās vingrinājumus un saņēma medaļas par piedalīšanos. Bērni ar lielāko prieku un aizrautību veica ‘’Eiropas jūdzes’’ distanci, jo ir svarīgi bērnos ieaudzināt pozitīvu attieksmi pret sportu.

Izsakām sirsnīgu pateicību skolotājām Valentīnai Grigorjevai un Jeļenai Livčai par organizēto pasākumu bērniem un gūto gandarījumu no fiziskajām aktivitātēm.